Aby oszczędzić czas i pieniądze, wiele z nas farbuje włosy w domu. Ważne, żeby zrobić to dobrze, a efekt będzie jak z salonu.

Zdjęcie

Do długich włosów warto kupić dwa opakowania kosmetyku. Unikniesz niespodzianek w czasie zabiegu /123RF/PICSEL
Do długich włosów warto kupić dwa opakowania kosmetyku. Unikniesz niespodzianek w czasie zabiegu
/123RF/PICSEL

Zależy ci, żeby kolor był naturalny, lśniący i trwały? Przygotuj się dobrze do zabiegu, a osiągniesz zamierzony cel! Wybieramy kosmetyk Najłagodniejszy jest toner. Może zmienić kolor włosów najwyżej o 2-3 tony. Zawiera naturalne składniki (np. wosk pszczeli). Barwa utrzymuje się do 8 myć. Nie jest to jednak produkt dla ciebie, gdy masz ponad 30 proc. siwych włosów.

Trwały efekt daje farba. Umożliwia znaczne przyciemnienie lub rozjaśnienie koloru i całkowicie pokrywa również siwe włosy. Gdy twoje włosy są zniszczone, wybierz farby z naturalnymi olejami, pozbawione amoniaku. Dobrze, jeśli w opakowaniu znajduje się maseczka po koloryzacji - utrwali odcień i odżywi włosy, i rękawiczki (ochronią dłonie).

Reklama

Jak nakładać?

Skórę blisko włosów (na czole, uszach i karku) zabezpiecz tłustym kremem lub oliwką dla dzieci. Przygotuj: kosmetyk, nożyczki do otwarcia opakowań, grzebień o szeroko rozstawionych zębach. Farbę nakładaj zaraz po jej przygotowaniu. Trzymaj ją na głowie tyle czasu, ile zaleca producent.

Blond i beż

Jasny, ale nie platynowy, złocisty, ale nie żółty. czytaj więcej

Zacznij od środka głowy, w kierunku karku, a na koniec farbę nałóż na przód i boki. Gdy już nałożysz farbę, rozprowadź ją rękami (w rękawiczkach!) i włosy zawiń w kok.

Jeśli farbujesz włosy drugi lub kolejny raz najpierw pokryj odrosty, a na 10 min przed końcem rozprowadź farbę na całej długości włosów.
Spłukuj tak długo, aż spływająca z włosów woda będzie czysta.

Blondynka do fryzjera

Chcesz zmienić radykalnie kolor włosów? Fryzjer zrobi to dużo lepiej! Szczególnie trudno jest samodzielnie rozjaśnić włosy.


MLS

Artykuł pochodzi z kategorii: Piękno

Tele Tydzień